Köszöntő

Kedves Látogató!

Köszöntjük Önt az ELTE Radnóti M. Gyakorklóiskola Informatika munkacsoportjának honlapján.  Honlapunkkal szeretnénk megismertetni Önt a nálunk folyó munka néhány mozzanatával.

Márciusi-áprilisi feladvány

Előző havi nyertes: Czvikovszki György, 6.b osztályos tanuló.
Jutalma átvehető az informatika kabinetben, Tasnádi Ildikó tanárnőtől.

Februári eredmények

Februári feladvány

Előző havi nyertes ismételten: Herskovits Dávid, 7.a osztályos tanuló.
Jutalma átvehető az informatika kabinetben, Tasnádi Ildikó tanárnőtől.

Egy óra a programozás népszerűsítésére

December 19-én, iskolánk 10.c osztályos tanulói egy rendhagyó informatika óra keretein belül ismerkedtek a programozással az Óbudai Egyetemen.

Versenyeredmények - FRISSÍTVE (2017.01.15.)

Örömmel tudatjuk, hogy iskolánk diákja sikeresn teljesítettek az informatikai versenyeken is.

Az OKTV programozói kategóriában tuvábbjutottak a második fordulóba:

Csak játékosan

A gamifikáció (gamification) egy olyan módszertani eszköz, amellyel a játékként lehet a tanulást átélni. Ezeken az oldalakon igyekszem olyan feladatokat felsorakoztatni, amelyek segítségével játékos formában tudjátok majd elsajátítani az egyes informatikai ismereteket.

A számítástechnika fejlesztése az iskolában (történeti kitekintés)

Az elmúlt tíz év során végrehajtott fejlesztések bevezetés, kivitelezés és használatára való betanítások nem voltak probléma mentesek. Konfliktusokat eredményezet az, hogy a nagy tanárit át kellett rendezni az érkező gépek miatt, nem volt elegendő gép mindenki számára a szertárakban, a levelező rendszer időnként nem működött, nem jutott mindenkinek projektor stb., de ezek a problémák a legtöbbször kezelhetők voltak.

Subscribe to Informatika RSS